A szemeszter vége

Pénteken véget ért a félévem a Marmara Egyetemen. A héten pedig be kell adnom a különböző házidolgozataimat, hogy még időben értékelhessék őket a tanáraim, mielőtt hazatérnék.

Kedden tartottam előadást (év végi jegyért) a színes televízió rövid történetéből, kitérve a fontosabb technikatörténeti eseményekre és a magyar vonatkozásokra is. Az előadást a többiektől eltérően nem powerpointban, hanem preziben* tartottam. Néhányukat érdekelte volna, hogyan készül a prezi, de a teremben nem volt wifi jel, ezért nem tudtam bemutatni.

Az egyik török lány oszmán zenetörténetből tartott előadást, ez különösen tetszett, mivel nem unalmas adatokat és évszámokat darált. Képek, zenei motívumok, jellegzetes török hangsorok kerültek elő, melyek jó része a szultáni udvar kreativitásának eredménye, és ma is alkotóeleme a török muzsikának, legyen szó popról vagy népdalról. Előadás után aztán megértettem miért ezt a témát választotta a kollegina: a csoporttársak bíztatására egyszer csak szolóba kezdett és elénekelt egy dalt nekünk. Énekes ugyanis. Van pár széphangú lány otthon is a szakon, de csoport előtt még nem hallottam őket énekelni (koncerten igen). Nagyon tetszett ez az egész dolog.

Óra után félévzáró pizza következett Nisantasiban.

*www.prezi.hu