Verekedés a kampuszon

Néhány napja két csoport verekedett össze a kommunikáció  tanszéken, ahol én is tanulok. Az épületet őrző rendőrök megfékezték a diákokat, de féltek, hogy a helyzet eldurvul, ezért kihívták a rohamrendőröket is. Aznap délután ráadásul vizsgák lettek volna, ezeket máskor tartják meg.

Az esetnél nem voltam jelen.

Előzmények: Eddig annyit tudok, hogy az anatóliai Dumlupınar egyetemen nacionalista és kurd diákok kerültek konfliktusba, minek következtében egy 20 éves török diákot leszúrtak. Az ő képét akarta kitenni valaki a kommunikáció  kampuszon, ez okozta a balhét.

Az egyetemeken gyakoriak a különböző diákcsoportok közti verekedések. Legtöbb esetben eltérő világnezetű csoportok támadnak egymásra, akár olyan témák mentén, mint a kendőviselés.