Egy hete

Egy hete vagyok itt, de ennyi idő alatt annyi hatás ért, mint otthon félév alatt. Szeretném megköszönni, hogy olvassátok a blogomat, jól esik a sok pozitív visszajelzés.

A legfontosabb hír, hogy elköltöztem a Hostelből és így visszakerültem az európai oldalra. Batuhan ad nekem szállást, jófej srácnak tűnik. A környék (Sisli/Nisantasi) modern, és zsúfolt. Itt található a világ legnagyobb plázája, a Cevahir, és én e ténytől mindjárt emeltebb fővel közlekedem. Kicsivel lentebb burjánzanak az elegáns boltocskák: az európai haute couture követőit és a török sznobizmust egyaránt kiszolgáló üzletek sora miatt bátran nevezhetem fashion-districtnek Nisantasit. Egyébként a ‘hová tűntek a nők’ kérdésre is ez lehet sokszor a válasz.

(Ezek után szinte elhanyagolható tényező, hogy a kampuszom is itt van.)

Voltam ma a Göztepén is. Bementem az Erasmus irodába papírokat intézni, hamarosan lesz diákom és belépőkártyám. Természetesen eddig is be tudtam menni a kampuszokra, elég volt azt mondtani, hogy Erasmus Öğrenci. Erre általában azt mondják welcome.

Batuhannal holnap bejárjuk a környéket, este pedig találkozom a többi Erasmus hallgatóval a Taksim téren. Welcome sörözés lesz.